JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

MYSQL DE WHERE KOMUTU KULLANIMI

Mysql ve delphi ile birlikte program geliştirirken en fazla sorunu where komutu çıkaracaktır. Örneğin bir text fieldında veri çekmek için int veya float bir alan dan şart sağlanıyorsa sorun daha da büyümektedir. Diyelim aktif int olan bir fieldınız var buraya şart sağlayarak veri çekeceksiniz. select sum(adet) from tablo where fisno=”’+fisno+”’ and aktif=’0′ dediğinizde (yani şu fiş numarasına göre aktif olan kayıtların içinden adetleri toplayarak ver

MYSQL DE SİLME VE UPDATE İÇİN SAFE MOD

Mysql de update ve ya silme işlemi yapar iken safe mod sıkıntısı olabilir. SET SQL_SAFE_UPDATES = 0; komutunu kullanarak safe modu kapatabilirsiniz.

MYSQL DE DATABASE TAMİR ETME OPTİMİZASYON ETME;

Tamir etmek için alttaki satırı mysqlcheck -A -h localhost -u root -r -p Optimizasyon etmek için alttaki satırı mysqlcheck -A -h localhost -u root -o -p bu satırlar bat haline çevirip windows job halinde kullanabilirsiniz.

MYSQL WORKBENCH İLE BAKIM YAPMA

Mysql e workbench programı ile bakım yapmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz. SELECT CONCAT(‘REPAIR TABLE ‘, table_name, ‘;’) FROM INFORMATION_SCHEMA.TABLES WHERE table_schema = ‘database ismi’ Mysql e workbench programı ile optimize yapmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz. SELECT CONCAT(‘OPTIMIZE TABLE ‘, table_name, ‘;’) FROM INFORMATION_SCHEMA.TABLES WHERE table_schema = ‘database ismi’ ; Diğer kodlar ise şöyle; ANALYZE TABLE : Tablodaki key’leri tarar ve index’leri güncelleyerek query’lerin daha hızlı

UPDATE JOİN MYSQL

Mysql içinde update ederken join yapmanız gerekiyor sa aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz. Update [table +join] set [field] where [field] Kısaca [table+join] bölümüne join ilişkili verilerinizi yazın ve çalışmaya devam edin.

Load More Posts